Ebedi Gençlik Yolunda...
Basında Biz
Gönüllü Rehberler Aranıyor!
Bölüm Rehberliği Projesinde Gönüllü Rehberler Aranıyor!
 

Malum olduğu üzere "Üniversite Tercih Dönemi" başladı.

Bu dönemin kendine has sıkıntıları var. Gençlerin kafasında "hangi üniversite, hangi bölüm?" şeklinde sorular uçuşuyor. Yanlış tercih kurbanı olmamak için herkes bir telaş içinde...

İşte bu sıkıntıları bir nebze olsun azaltmak için Genç Gönüllüler olarak kolları sıvadık; üniversiteye yeni adım atacak arkadaşlarımıza "Bölüm Merkezli Rehberlik" oluşturmak istiyoruz. Bu bağlamda "Gönüllü Arkadaşlar" arıyoruz.

Sistem şöyle işleyecek:

Tercih yapacak arkadaşlar birkaç gün içinde açıklayacağımız internet sitemize girip hangi üniversite ve hangi bölüm hakkında bilgi almak istediklerini bize bildirecek. Biz de arkadaşımızı o bölümde okuyan ve projemizde yer alan Rehber arkadaşa yönlendireceğiz. Rehber Gönüllü;  üniversite, bölüm, temel dersler, gereken nitelikler ve mezuniyet sonrası iş yaşamı gibi konularda kısaca bilgi verecek. Tecrübesi oranında yeni tercih yapacak arkadaşın merak ettiği soruları cevaplayacak.

Yani bizler, tecrübeli üniversiteli arkadaşlarla yeni tercih yapacak arkadaşlar arasında bir köprü olacağız. Bu sistem internet üzerinden mail yoluyla takip edilecek.

Haydi, şimdi başkalarına yardımcı olma vaktidir!

Gönülle olun, Gönüllü olun!

Ben de Gönüllü Rehber olmak istiyorum diyorsanız lütfen linkteki formu doldurun:

http://gencgonulluler.com/ bolumrehberi/

Abdullah Emre Çetiner

Haber5

 
Adynyz Soyadynyz :
E-Postanyz :
Yorumunuz :
   

Yorumlar

 
  ümran aydın  
13.03.2012 00.13  
     
 
 
 
 
  Secil taşhan  
11.04.2012 21.33  
     
  Link aktif degil. Yardımcı olmak isteriz eger ihtiyac varsa,
 
 
 
  AMİNE POÇAK  
07.06.2014 20.06  
     
  bu proje kapsamında hayata yeni atılan arkadaşlarımızın hayatını daha da güzelliştirmeye vesile olabilirsek ne mutlu :))
 
 

 
   
Kara kıtayı yalnız bırakmıyorlar
Uluslararası Genç Derneği 34 Genç Gönüllü`yü Gana`ya göndererek uluslararası arenada daha fazla söz sahibi olmayı hedefliyor.
Genç Yaz Okulu başladı!
Uluslararası Genç Derneği 8 hafta sürecek yaz okulunda tek yönlü değil, manevi yönleri de geliştirecek bir eğitim programı veriliyor.
 
 
   
   
 
 
 
Genç Gönüllüyüz Biz
Genç Twit
Genç Facebook
 
 
 
Genç Gönüllüler