Ebedi Gençlik Yolunda...
Genç'ten Haberler 12.05.2016 10:11
GENÇ Gönüllüler Sezai Karakoç`u Andı!
Öncü Yüz Projemizin ilk ayağı olan Sezai Karakoç programı Kayseri`de gerçekleşti. Aynı zamanda 40. Genç Gönüllüler Buluşması`nın da olduğu programın ayrıntıları aşağıda.
 

Ahmet Yıldız

Genç Gönüllüler ailesi olarak 12-13 Mart tarihlerinde Kayseri’de gönüllülerimiz desteğiyle araya geldik. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortak gerçekleştirdiğimiz “Öncü YÜZ” projesi kapsamında öncü Sezai Karakoç’u anlamaya, yakından tanımaya çalıştık. Programa günler öncesinden hazırlanan Kayseri ekibinin güler yüzü ve ikramları ile başladık. Cumartesi sabahı ilk olarak Büyük Doğu zamanında Necip Fazıl Kısakürek’in yanında bulunmuş Kadir Seçmeler Beyin “Büyük Doğu’dan Beslenenler” sunumu ile başladık. Ardından Yusuf Kaplan Hocanın Sezai Karakoç hakkındaki düşünce ve yorumlarına kulak verdik. Devamında Sezai Karakoç hakkındaki sokak röportajını tebessümle seyrettik.
 
İstanbul Yazarlar Birliği Başkanı Mahmut Bıyıklı ve şair Hüseyin Akın’ın “Öncü Kuşakların Öncüsü Sezai Karakoç” sunumunu keyifle dinledik. GENÇ Dergisi Editörü ve UGED Başkanı Süleyman Ragıp Yazıcılar’ın Sezai Karakoç’un önemli sözlerinden oluşan ve içinde GENÇ Gönüllüler için yol haritasının da olduğu önemli sunumunu dinledik.
 
Şair ve yazar Mustafa Köneçoğlu’nun “Masal Şiiri Etrafında Sezai Karakoç” söyleşisi çok beğenildi. Sonra, şehidimiz, kardeşimiz Furkan Doğan’ın kabrini ziyaret için yola koyulduk. Öyle güzel ki kabrinin bulunduğu yer, tam bir vadinin içinde, hafif bir rüzgarla dalgalanan bayrağımızın eteğinde istirahat ediyor. Programa farklı illerden katılan yaklaşık 120 gönüllümüz ile Fatihalar, Yasinler gönderdik. Ruhu şad olsun.
 
Akşam GENÇ Fasıl için her şey hazırdı, gerek öncülerimizin söyledikleri şiirler, hatıralar, gerekse katılımcıların söz alması ile gerçekleşen hasbihaller çok hoştu.
 
Pazar sabahına Kayseri’nin gülü Metin Kefkir ağabeyin yöresel ikramları ile başladık. Öyle enerji dolu dualar etti ki unutmak ne mümkün. Sonra, GENÇ Dergisi yazarlarımızdan Halit Yasir Özoğul ve kıymetli babası Hüseyin Özoğul amcamızın “Şiir Olunmadan, Şair Olunmaz” oturumu gerçekleşti. Şiiri en iyi anladığım program oldu desem yanılmam sanırım.
 
GENÇ Gönüllüler olarak unutulmaz bir buluşmayı daha geride bıraktık. Bizleri kırmayıp programa iştirak eden konuşmacılara, Türkiye’nin farklı illerinden katılan gönüllülere, Hisarcıklıoğlu Fen Lisesi’ne, Muradiye Vakfı’na, Ebedi Gençlik Kulübü’nün gönül erlerine, Metin Kefkir ağabeyimize, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na, Uluslararası Genç Derneği ve Genç Gönüllüler adına bir kez daha teşekkür ederiz.
 
 
Adynyz Soyadynyz :
E-Postanyz :
Yorumunuz :
   

Yorumlar

Bu yazyya daha önce yorum yapan olmady. Ylk yorum yapan siz olun...

 
   
SAGEM`de yaz kış gönüllü eğitim var
Uluslararası Genç Derneği`nin Üsküdar Selamı Ali Mahallesi`nde yaşayan Roman çocuklarına yönelik genç beyinlerin sosyal hayata aktif katılımı projesi kapsamında oluşturduğu SAGEM`de, 10-15 yaş grubu arası 130 çocuk eğitim görüyor.
Gönüllü Rehberler Aranıyor!
Bölüm Rehberliği Projesinde Gönüllü Rehberler Aranıyor!
 
 
   
   
 
 
 
Genç Gönüllüyüz Biz
Genç Twit
Genç Facebook
 
 
 
Genç Gönüllüler