Ebedi Gençlik Yolunda...
Basında Biz 26.07.2012 12:49
Ağrı`ya Kitap Toplama Kampanyası
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi bünyesindeki Genç Gönüllüler Kulübü tarafından, ``Ağrı`ya Kitap Toplama`` kampanyası başlatıldı.
 

 Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi bünyesindeki Genç Gönüllüler Kulübü tarafından, ``Ağrı`ya Kitap Toplama`` kampanyası başlatıldı.

 
Kampanyanın koordinatörlüğünü üstlenen Eğitim Fakültesi öğrencisi Mehmet Salih Varol, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye`deki çoğu üniversiteyle iletişime geçtiklerini belirterek, oradaki öğrencilerin de kampanyaya destek verdiğini söyledi.
Ağrı`da kütüphanesi olmayan başta birçok köy okulunun bulunduğunu dile getiren Varol, bu ihtiyacını gidermek için bir kampanya başlattıklarını vurguladı.
 
Kampanyaya herkesin destek verebileceğinin altını çizen Varol, şunları kaydetti:
``Türkiye`de tüm üniversite öğrencisi arkadaşlarımızın mutlaka bir kenara ayırdıkları kitapları vardır. Veya okudukları kitapları var. Bunları Ağrı`daki öğrencilere bağışlamalarını istiyoruz. Kampanya kapsamında şuana kadar kadar 7 bin civarında kitap toplandı. Umarım bu sayı daha da artar ve kütüphanesiz hiçbir okul kalmaz.``
 
Genç Gönüllüler Kulübü üye 3. sınıf öğrencisi Erkan Laçin de kampanyayı duyduktan sonra okuduğu tüm kitapları bağışladığını ifade ederek, ``Benim okuduğum okulda da kütüphane yoktu. Bu yüzden buralarda okuyan öğrencilerin kütüphane sahibi olması için çok güzel bir çalışma`` diye konuştu.
 
diyadinnet.com
 
Adynyz Soyadynyz :
E-Postanyz :
Yorumunuz :
   

Yorumlar

Bu yazyya daha önce yorum yapan olmady. Ylk yorum yapan siz olun...

 
   
SAGEM`de yaz kış gönüllü eğitim var
Uluslararası Genç Derneği`nin Üsküdar Selamı Ali Mahallesi`nde yaşayan Roman çocuklarına yönelik genç beyinlerin sosyal hayata aktif katılımı projesi kapsamında oluşturduğu SAGEM`de, 10-15 yaş grubu arası 130 çocuk eğitim görüyor.
Genç Gönüllüler`den `Gençlik Şöleni`
Beş yıldır yayın hayatına devam eden Genç Dergisi İstanbul`da büyük bir gençlik şöleni düzenliyor.
 
 
   
   
 
 
 
Genç Gönüllüyüz Biz
Genç Twit
Genç Facebook
 
 
 
Genç Gönüllüler