Ebedi Gençlik Yolunda...
Basında Biz 21.07.2012 16:13
Kara kıtayı yalnız bırakmıyorlar
Uluslararası Genç Derneği 34 Genç Gönüllü`yü Gana`ya göndererek uluslararası arenada daha fazla söz sahibi olmayı hedefliyor.
 

 Uluslararası Genç Derneği yurt dışı faaliyetlerine devam ediyor. 34 GENÇ Gönüllü’yü Gana’ya gönderecek olan dernek uluslararası arenada daha fazla söz sahibi olmayı hedefliyor.

 
Haziran ve temmuz aylarında 17 kişilik iki kafile olarak gidecek gönüllüler bir ay boyunca çeşitli etkinliklerde Ganalılarla birlikte olacaklar. Gana’da siyasilerden ve üniversite eğitmenlerinden ilk bir hafta boyunca Gana ve Afrika’nın tarihi, kültürel, siyasi, ekonomik yapısı hakkında bilgi alacak 34 Genç Gönüllü, ülkedeki okulları gezmelerinin ardından, çeşitli köylere dağılarak bir süre yerli halkın yanında kalacaklar. Yaklaşık 1 ay sürecek program sonunda Genç Gönüllüler, Türkiye’ye dönüşlerinde bir değerlendirme raporu yazarak derneğin uluslararası faaliyetlerinde yol gösterici olacaklar.
 
Uluslararası Genç Derneği, bu faaliyetiyle önümüzdeki yıllarda hayata geçirilecek uluslararası projelere ön ayak olmayı hedefliyor. Dernek amaçları doğrultusunda dünyanın hangi köşesinde olursa olsun adaleti tesis etmeyi esas kabul eden UGED, uluslararası faaliyetlerinin temelini bu amaca dayandırıyor.
 

Fatma Ünal haber verdi Dünya Bizim

 
Adynyz Soyadynyz :
E-Postanyz :
Yorumunuz :
   

Yorumlar

Bu yazyya daha önce yorum yapan olmady. Ylk yorum yapan siz olun...

 
   
Ağrı`ya Kitap Toplama Kampanyası
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi bünyesindeki Genç Gönüllüler Kulübü tarafından, ``Ağrı`ya Kitap Toplama`` kampanyası başlatıldı.
Gönüllü Rehberler Aranıyor!
Bölüm Rehberliği Projesinde Gönüllü Rehberler Aranıyor!
 
 
   
   
 
 
 
Genç Gönüllüyüz Biz
Genç Twit
Genç Facebook
 
 
 
Genç Gönüllüler