Ebedi Gençlik Yolunda...
Basında Biz 21.07.2012 15:45
Genç Yaz Okulu başladı!
Uluslararası Genç Derneği 8 hafta sürecek yaz okulunda tek yönlü değil, manevi yönleri de geliştirecek bir eğitim programı veriliyor.
 
               
 Kendini sürekli yenilenmeyi ve geliştirmeyi hedef edinen gençlere seslenen Uluslararası Genç Derneği yaz okulunda tek yönlü değil, manevi yönleri de geliştirecek bir eğitim programı veriliyor.

Hem maddi hem manevi gelişime katkı

8 hafta sürecek programda stajyerlerin Teknoloji Kullanımı, Organizasyon Becerisi ve Problem Çözme Esasları gibi bölümlerle stajyerlerine günümüz problemleri ile başa çıkma becerilerini geliştirmeyi amaçlarken, Kur’an dersleri, Fasıl Akşamları, Gönüllü Yönetimi bölümleri ile stajyerlerin manevi yönlerine sesleniyor. Ayrıca iletişim mecralarındaki hedef kitleye yönelik Medya Okur Yazarlığı, Sosyal Medya, Genel Gazetecilik, Kısa Film Atölyesi ve Sinema Kültürü gibi derslerle stajyerlerin iletişim becerilerinin geliştirmesi hedefleniyor.

“Ne kadar kelime, o kadar kalite”

Programın ilk gününde “Zamanın Yönetimi” adlı seminer programında Genç Gönüllüler Türkiye Koordinatörü Hasan Yavuz Uğurlu stajyerlere zamanı en faydalı kullanmanın püf noktalarından bahsetti. “Yazının Sırları” başlıklı semineriyle de Genç Dergi Yazı İşleri Müdürü Süleyman Ragıp Yazıcılar iyi yazının detaylarından belli olacağını, yazıda çok kelime kullanmanın önemini, bu yüzden de kelime dağarcığının fazla olmasının önemini vurguladı. Hafta boyunca Kuran dersiyle güne başlayan stajyerler, kendi alanlarında uzman kişilerden aldıkları derslerle hem maddi hem de manevi dünyalarını geliştirmeye devam ediyorlar.
 

Rabia Önder haber verdi Dünya Bizim

 

 
Adynyz Soyadynyz :
E-Postanyz :
Yorumunuz :
   

Yorumlar

Bu yazyya daha önce yorum yapan olmady. Ylk yorum yapan siz olun...

 
   
Kara kıtayı yalnız bırakmıyorlar
Uluslararası Genç Derneği 34 Genç Gönüllü`yü Gana`ya göndererek uluslararası arenada daha fazla söz sahibi olmayı hedefliyor.
İşte Kütahya`nın Genç Gönüllüleri
Genç Gönüllüler 21. Buluşmasını bu kez Kütahya`da gerçekleştirdi. Bizim olmadığımız yerde, hiç kimse yoktur..
 
 
   
   
 
 
 
Genç Gönüllüyüz Biz
Genç Twit
Genç Facebook
 
 
 
Genç Gönüllüler